Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kozí mejdan 2012 (report)

5. 8. 2012

kozi-mejdan-2012-plus-u-009.jpgKoncert na mejdanu byl domluven už nějaký čas a když nastal den D sešli jsme se všichni ve správnou hodinu na určeném místě. Projevil jsem zájem zúčastnit se a zhostil role fotodokumetaristy celé akce. Kluci měli všechno předem připravené, takže po příjezdu kamaráda-řidiče už nic nebránilo vyrazit z Prahy směr východní Čechy. Jeli jsme sice v pátek, ale ještě před dopravní špičkou, nikde žádný problém. Nálada byla pozitivní, cesta plynule ubíhala a my se po přibližně 1,5 hodině jízdy dostali na místo.

Vystoupili jsme z auta a Robert, jako správný manažér, začal sondovat co a jak bude ohledně hraní. Využil jsem toho a začal pořizovat klukům i sobě první fotografie. Nebylo pochyb, že jsme na opravdovém kozím mejdanu, protože koz tady bylo  dost a to jim ještě zdatně sekundovali oslíci. Pomalu a plynule pojídali seno nebo trávu a nechali se docela ochotně drbat. Návštěvníci rovněž byli (viditelně ve vyšším počtu než zvířata) i když nevím kolik v předešlých dnech. Měl jsem pocit, že je několikadenní konání festivalu v kombinaci s horkem a už začalo trochu zmáhat, někteří pospávali na různých místech po náročném programu předešlých večerů.

Phonetix měl hrát od 14:00, ale zvukař si musel odskočit na něco k jídlu a tak se volný čas využil k lehké prohlídce místa nebo Hynek s Robertem ke klábosení s několika návštěvníky co posedávali u pódia. Čas nás netlačil a zhruba ve čtvrt na čtyři to konečně po nezbytné zvukové zkoušce vypuklo. Odehrál cca 50 minut dlouhý hudební blok ze svého repertoáru a podařilo se mu vzbudit zájem určité části lidí. Dokonce po koncertu kluci rozdali na CD i několik autogramů třem fanynkám co si přišly pro podpisy, takže spokojenost byla na obou stranách.

Pak už nezbývalo než složit klávesy se zbytkem aparatury a vyrazit opět do Prahy. Počasí se vydařilo, fotek spousta a dojmy pozitivní. Takže zase někdy možná naviděnou.

P.S. Holčina ve slušivém slamáku co je ve fotogalerii, se může v případě zájmu dodatečně přihlásit o zaslání fotek na mail :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář