Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vše začalo a jak běží

5. 5. 2012

Skupina vznikla v Praze na konci roku 1991 a v současnosti zbyl ze zakládajících členů jen Hynek Holubec. K němu se o pár let později přidal Robert Žák, který se vedle hraní na klávesy zabývá činností manažéra a v tomto složení dnes také existuje.

Phonetix si prošel za tu dobu obdobím, kdy počet členů byl výrazně vyšší než doposud a také hudební zaměření doznalo jistých změn, aby se nakonec ustálilo na lehce retro elektronice s nepřeslechnutelnými vlivy 80. let. Avšak byla patrná snaha nekopírovat kapely této doby, ale jít vlastní cestou a někam se posunout, čehož se drží doposud. Co se týká vydávání alb, dává kapela přednost svobodnému šíření své tvorby prostřednictvím internetu oproti oficiálně vydávaným CD u hudebních vydavatelství.

Hlavním tahounem po hudební stránce je Hynek Holubec - zpěvák, textař i hudebník v jedné osobě, jemuž na klávesy sekunduje Robert Žák - člověk lehce v pozadí, zabývající se již v úvodu zmíněnou činností manažéra, bez něhož se žádná kapela neobejde. Zařizuje koncerty, natáčení videoklipů plus další potřebné záležitosti dle aktuální potřeby tak, aby Phonetix přinášel radost všem, kdo na něj přijdou.